Her halıdan leke çıkartmak mümkündür. Önemli olan halının cinsini bilmek ve lekenin ne lekesi olduğunu anlayabilmektir. Örneklendirecek olursak; Çay lekesi makine cinsi halılarda selülozik tinerle çıkabilmekte iken, bünyan halı,  milas halı, bambu halı, hereke halısında çıkmayı bırakın üstüne üstelik halıya zarar vermekte renklerinin birbirine karışmasını neden olmaktadır. Halının cinslerini bilmenizi bekleyemeyiz sizden. Sonuçta siz halı yıkamacı değilsiniz. Kendiniz leke çıkarmak istiyor ancak halınızın cinsini bilmiyorsanız firmamızın iletişim bölümünde bulunan Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden halılarınızın resmini gönderebilir cinsini bizim vasıtamızla öğrenebilirsiniz. Tabi bizi sosyal medya da beğenmeyi de unutmayın 🙂 Lütfen size vereceğimiz tavsiyelerle halınızdan lekeleri kolayca çıkartabilirsiniz. Yine de sizlere tavsiyemiz makine cinsi halıların dışında halıdan leke çıkarmayı denemeyiniz. Aksi halde halıya zarar verme ihtimaliniz çıkarma ihtimalinizden daha fazla olacaktır. Aşağıda sizlere makine halısında bulunan lekeler için evinizde uygulayabileceğiniz tüyolar veriyor olacağız.

Halıdan yağ lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya yağ döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde yağ lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan yağ kokusu nasıl gider?

En zor lekelerden bir tanesi yağ lekesidir. Lekeyi çıkarmış olsanız bile kokunun kalma ihtimali çok fazladır. Bu yüzden dökülen yağın temizliğinde hız çok önemlidir. Yağın halının nüfusuna işlemeden söküp atılması gerekmektedir. Halı yıkamacıların bu lekeyi beklese bile çıkarma ihtimali vardır. Çünkü profesyonel leke çıkartıcılar ve uygulama tekniklerine sahiptirler.  Ancak ev ortamında acele etmek gerekir. Öncelikle halı yıkamacıya verecekseniz ne yapmanız gerektiğini, kendiniz çıkarmayı düşünüyorsanız ne yapmanız gerektiğinden bahsedelim. Eğer halı yıkamacıya vermek istiyorsanız kâğıt havluyla mümkün olduğunca halıdan yağı emdirmeye çalışmalısınız. Defalarca tekrarladığınız uygulama sonucu artık yağ kalmadığını düşünüyorsanız ön ve arka yüzüne bol bol kâğıt havlu koyup o şekilde rulo yaparak halı yıkamacınızla iletişime geçiniz. Şimdi gelelim lekeyi kendimiz ev de çıkarmaya. Yine kâğıt havluyla fazla olan yağı alabildiğimizce üzerinden alalım. Daha sonra var ise elimizde yağ çöz ile yıkamaktır. Muhtemelen elimizde bu ürün yoktur. Bunun yerine bulaşık deterjanı ile o bölgeyi yıkayalım çıkmaz ise tekrar tekrar yıkayalım en sonunda lekenin çıktığını görmüş olacağız. Artık lekemiz çıktı ancak geçmeyen bir kokumuz var. Bunun için yapmamız gereken halıyı balkona koyup güzelce havalandırıyoruz, halının kurumasını bekliyoruz. Kuruduktan sonra lekeli bölgeye güzelce karbonat döküp 2-3 saat kadar bekleyip elektrik süpürgesiyle süpürüyoruz. Artık lekemizde, kokumuzda geçmiş oldu. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Daha iyi sonuç alabilmek için firmamızla iletişime geçiniz. Köpük Hanım Halı Yıkama Yağ Lekesi çıkarma hizmeti vermektedir.

Halıdan pas lekesi nasıl çıkar?

 • Halım paslandı ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinden pas lekesi nasıl çıkar?

Pas lekesi ev ortamında çıkması zor bir lekedir. Çünkü halımızın iplikleri oksitlenme sonucu lekelenmiş olur. Bunun en büyük sebepleri genellikle halılarımızın üstüne koyduğumuz sandalye, masaların ayağında oluşan oksitlenmenin yani pasın halıya geçmesidir. Mümkün olduğunca leke öncesi önlem almak daha önemlidir. Bardak altlığı gibi sandalye, masa altlarına da altlık koymamız gerekmektedir. Hem pas oluşumunu engellemiş olursunuz hem de halının ipliklerinin bozulmasını engellemiş olursunuz. Gelelim halıdan pas lekesi çıkarmaya. Bunun için öncelikle elimizde selülozik tiner olması gerekir. İki tür tiner vardır. Bu yüzden doğru tineri seçtiğimize emin olalım. Sentetik tiner halıya zarar verir.  Halıyı öncelikle su vasıtasıyla nemlendirelim. Daha sonra nemlendirdiğimiz bölgeye tineri uygulayalım. Fırça vasıtasıyla oval hareketle fırçalayalım. Bu şekilde lekelerimiz çıkmış olacaktır. Lakin oksitlenme miktarı fazlaysa bu leke halıdan çıkmayacaktır. Bir halı yıkamacıyla iletişime geçmeniz gerekecektir. Halı yıkamacıların ellerinde bulunan pas çözücüler yüzde yüz lekeyi çıkarmaktadır. Pas lekesi halı yıkamacılar için en kolay lekelerdendir. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz.  Köpük Hanım halı yıkama olarak firmamız pas lekesi çıkarma hizmeti vermektedir.

Halıdan çay lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya çay döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde çay lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan kahve lekesi nasıl çıkar?
 • Halıya kahve döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde kahve lekesi nasıl çıkar?

Çay ve kahve ülkemiz kültüründe çok tercih edilen bir içecektir. Şahsımın da çay ve kahve içmediği bir tek gün yoktur. En çok karşılaştığımız lekelerden bir tanesi çay, kahve lekesidir. Çay kahve lekesinin çeşitleri vardır. Şekersiz oluşu, az şekerli oluşu, çok şekerli oluşu lekenin çıkma ihtimalini değiştirmektedir. Profesyonel firmalarda çay kahve lekesi çıkarmak için bulunan leke çıkarıcı ilaçlar ve uygulamalarla leke zahmetsizce çıkmaktadır. Gelelim ev ortamında çay-kahve lekesini nasıl çıkartabilirsiniz. Her lekede olduğu gibi bu lekemizde de ilk müdahale çok önemlidir. Öncelikle dökülen lekenin kâğıt havlu vasıtasıyla halıdan tampon yardımıyla alınabildiği kadar alınması gerekir. Bu işlemi defaatle tekrarlayınız. Kâğıt havluya artık çay-kahve gelmeyene kadar tampona devam ediniz. Halıyı biraz su yardımıyla nemlendiriniz.  Bulaşık deterjanının genel leke çıkartma özelliği vardır. Biraz bulaşık deterjanı dökerek oval hareketlerde ovalayınız. Lekeniz çıkacaktır. Lekenin çıkmadığı durumlarda nalburlarda satılan selülozik tiner döküp ovalayınız, sentetik tiner kesinlikle kullanmayınız. Lekeniz çıkacaktır. Halı üzerinde tiner kokusu kalmış olabilir havalandırırsanız birkaç saat içinde koku geçer.  Kendiniz lekeye müdahale etmek yerine bir halı yıkamacıyla iletişime geçmeniz leke çıkartmadaki ihtimallerinizi arttırır. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak çay – kahve  lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan mum lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma mum döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinden mum lekesi nasıl çıkar?

Romantik akşamların vazgeçilmezi mum bazen başımıza olmadık işler açabilir. Kimse halısında mum lekesi olsun istemez. Mum lekesinden kurtulmanın çok kolay yöntemi vardır. Öncelikle halımızın kuru olması gerekir. Eğer halınızda bir şeyler denedikten sonra bu yazımızı okuyorsanız önce halınızı kurutunuz. Mum lekesi olan yerin üstüne buz koyunuz. Buz halınızın üstünde on dakika durduktan sonra o buzu alarak başka bir buz koyunuz. İki dakika durduktan sonra anahtar gibi sert bir cisimle mumu kazıyınız. Donan mumun halıdan ayrıldığını göreceksiniz. Kendiniz lekeye müdahale etmek yerine bir halı yıkamacıyla iletişime geçmeniz leke çıkartmadaki ihtimallerinizi arttırır. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak mum lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan çikolata lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya çikolata döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinden çikolata lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan çikolata lekesini pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?

Aile hepimiz için her şeyden önce gelir. En sevdiğimiz halının üstüne çocuğumuzun çikolata dökmesi bile bizim için o kadar önemli olmayabilir. Yeter ki canları sağ olsun der geçeriz. Ancak kimse çikolata lekesi halıda dursun istemez. Bu yazımızda sizlere pratik şekilde ev ortamında halıdan çikolata lekesi çıkartma teknikleri vermiş olacağız. Öncelikle lekeye müdahale etmeden önce fazlalık olan lekeyi halıdan alabildiğimiz kadar almalıyız. Kâğıt havlu yardımıyla halıdan alabildiğimiz kadar çikolatayı alalım. Daha sonrasında kalan çikolatayı halıdan kazımamız gerekiyor. Bunun için lekeyi olabildiğince soğutmamız gerekiyor. Bu işlemi serin bir yerde yaparsanız daha iyi sonuçlar alırsınız. Buz torbasını halının üstünde 10 dakika kadar bekletelim. Donan lekeyi anahtar, kredi kartı gibi sert bir cisimle kazıyalım. Lekenin büyük oranda geçtiğini gözlemlemiş olursunuz. Kalan kalıntıyı bir çay bardağının dörtte birine sıvı bulaşık deterjanı koyup kalanını su ilave ederek karıştırın. Daha sonrasında halınıza ovalamak suretiyle uygulayın. Lekenin çıktığını gözlemlemiş olacaksınız. Suyla durulayın fazla suyu bir bez yardımıyla atarak işlemi sonlandırınız. Kendiniz lekeye müdahale etmek yerine bir halı yıkamacıyla iletişime geçmeniz leke çıkartmadaki ihtimallerinizi arttırır. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak Çikolata lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan ketçap lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma ketçap döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde ketçap nasıl çıkar?
 • Halıdan ketçap lekesi pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?

Halıdan mayonez lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma mayonez döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde mayonez lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan mayonez lekesi pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?

Patates kızartmasını hangimiz sevmeyiz ki? Yanında ketçap- mayonez olmazsa olmazlarımızdandır. Bazen bunları istemesek te halı üzerine dökeriz. Bu yazımızda ketçap – mayonez lekeleri nasıl çıkartırız bunlardan bahsedeceğiz. En bilindik yöntem amonyakla çıkartmaktır. Lakin hangimizin evinde amonyak var ki. Öncelikle sizlere amonyak olanlar için olan yöntemi daha sonrasında farklı bir yöntemi anlatacağım. Kâğıt havlu yardımıyla halıda bulunan fazla ketçap – mayonezi halıdan alıyoruz. Daha sonrasında lekeyi dondurmamız gerekiyor. Buz torbası yardımıyla lekeyi donduruyoruz. On dakika kadar torbayı bekledikten sonra anahtar, kredi kartı vasıtasıyla kazıyoruz. Bir yemek kaşığı amonyağı su bardağına döküp üstünü suyla tamamlıyoruz. Halıya oval hareketlerde uyguluyoruz. Lekenin çıktığını göreceksiniz. İkinci bir leke çıkartma yöntemini de anlatmış olayım. Halınızdaki fazla lekeyi yine kâğıt havlu yardımıyla tampon yapıp alıyoruz. Nalburlarda satılan selülozik tiner yardımıyla ovalayarak rahat bir şekilde çıkartabiliriz. Aslında tiner birçok leke için ortak leke çıkartıcıdır. Kendiniz lekeye müdahale etmek yerine bir halı yıkamacıyla iletişime geçmeniz leke çıkartmadaki ihtimallerinizi arttırır. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak ketçap –mayonez lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan mürekkep lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya mürekkep döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde mürekkep lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan mürekkep lekesi pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan kalem lekesi nasıl çıkar?
 • Tekstil ürünlerinde kalem lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan kalem lekesi pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan boya lekesi nasıl çıkar?
 • Halıya boya döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde boya lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan boya lekesi pratik çıkartma yöntemleri nelerdir?

Kalem hayatımızın en vazgeçilmez araçlarından bir tanesidir. Çocuklarımız ödevlerini yaparken, boyama yaparken, ya da bizler bir yemek tarifi not ederken hep kalem kullanırız. Bazen kalem elimizden kayar ve halının üzerinde istemediğimiz lekelere neden olur. Kimse halısında kalem lekesi olsun istemez. Bu yazımızda sizlerle ev ortamında kalem lekesi nasıl çıkar bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle bilmeniz gereken şudur ki; mürekkep cinsleri çeşit çeşittir ve ev ortamında çıkartabilmek genelde zor olmaktadır. Öncelikle halıya mürekkep döküldüğünde halı yıkamacıya vermeyi düşünseniz de lekeyi kendiniz çıkarmayı düşünseniz de yapmanız gereken mürekkep kurumasını beklemeden kâğıt havlu vasıtasıyla tampon yaparak mürekkebi emdirmektedir. Bu işlemi kâğıda mürekkep gelmeyene kadar tekrarlayınız. Daha sonrasında bir miktar mısır nişastasını sütle karıştırınız. Bu karışımı mürekkep lekesinin üstüne dökünüz birkaç saat kadar bekletip elektrik süpürgesiyle çekiniz. Leke eğer çıkmadıysa diğer yöntemi deneyebilirsiniz. Ancak bilmeniz gereken halınızın cinsinin makine halısı olması gerekmektedir. Eğer değilse denemeyiniz halıya zarar verebilirsiniz. Bunun için selülozik tineri lekeli bölgeye uygulayın ve ovalayın. Lekenin çıktığını göreceksiniz. Islaklığı kâğıt havlu vasıtasıyla alını. Açığa çıkan kötü kokuyu havalandırarak geçirebilirsiniz. . Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak mürekkep lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan kan lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya kan damladı nasıl çıkar?
 • Tekstil ürünlerine damlayan kan nasıl çıkar?
 • Halıdan kan lekesini çıkarmanın pratik yöntemi nedir?

Kan lekesini ev ortamında çıkarmanın gerçekten zor olduğunu belirtmek isterim. Kurumuş kan lekesiyle bu ihtimaliniz daha da azalır. Kan lekesi yeni oluştuysa şansımız biraz daha fazla. Yapmanız gereken öncelikle kan lekesini beyaz havlu vasıtasıyla tampon yapmak. Fazla kanı halı üzerinden ivedilikle almamız gerekiyor. İz olarak kalan kanı ıslak mendille ovalamayı deneyin. Bu şekilde çıkan lekeye çok şahit olduk. Çıkmadıysa bir su bardağına bir kaşık amonyak ve su ilave ederek halının lekeli kısmına döküp ovalayınız. Lekenin çıktığını göreceksiniz. . Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak kan lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan oje lekesi nasıl çıkar?

 • Halıya oje döküldü nasıl çıkar?
 • Tekstil ürünlerinde oje lekesi çıkartma yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan oje lekesi çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan ruj lekesi nasıl çıkar?
 • Halıya ruj döküldü nasıl çıkar?
 • Tekstil ürünlerinde ruj lekesi çıkartma yöntemleri nelerdir?
 • Halıya ruj sürüldü çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Makyaj günlük yaşantımızın neredeyse olmazsa olmazları arasındadır. Kimi zamanda istemiyor olsak ta oje veya ruj halıya sürülebilir. Böyle durumlarda çok üzülmemek gerekir. Çünkü oje ve ruj lekesini halıdan çıkarmak son derece kolay ve pratiktir. Bunun için yapmamız gereken öncelikle mümkün olduğu kadar lekenin kurumasını beklemeden müdahale etmektir. Kâğıt havlu vasıtasıyla fazla lekeyi halıdan alıyoruz. Bu işlemi birkaç kere tekrarlıyoruz. Havluya leke gelmeyene kadar işlemi yeniliyoruz. Daha sonrasında nalburlarda satılan selülozik tineri lekeli bölgeye döküp ovalıyoruz. Lekenin halı üzerinde dağıldığını gözlemleriz. Kâğıt havlu yardımıyla yayılan lekeyi halı üzerinden alıyoruz. Bu işlemi leke gidene kadar tekrarlıyoruz. . Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak ruj ve oje  lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan uhu lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma uhu döküldü nasıl çıkartırım?
 • Tekstil ürünlerinde uhu lekesi nasıl çıkar?
 • Halıdan uhu lekesi çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan japon yapıştırıcı nasıl çıkar? 
 • Halıma japon yapıştırıcı döküldü nasıl çıkar?
 • Tekstil ürünlerinde japon yapıştırıcı çıkartma yöntemleri nelerdir?
 • Halıdan japon yapıştırıcı çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Özellikle çocukların ev ödevlerinde yapıştırıcılar kullanılmaktadır. Çocukların dikkatsizliği ve el becerilerinin yeteri düzeyde olmamasından dolayı en sevdiğimiz halının üzerine yapıştırıcı sürülebilir. Böyle durumlarda tedirgin olmaya gerek yoktur. Yapıştırıcı lekesi çoğu zaman çıkmaktadır. Bunun için yapmamız gereken yapıştırıcının kurumasını beklemek gerekir. Kuruyan yapıştırıcıyı kredi kartı, anahtar gibi sert bir cisimle halıdan kazımak gerekir. Selülozik tineri lekeye döküyoruz ve ovalıyoruz. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak yapıştırıcı lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıya sürülen sakız lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma sakız sürüldü nasıl çıkartılır?
 • Tekstil ürünlerinde sakız lekesi nasıl çıkartılır?
 • Halıdan sakız lekesi çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Halıya sürülen sakız lekesini çıkartmak çok kolaydır. Bunun için yapmanız gereken sakızı olabildiğince eldiven vasıtasıyla halıdan çekip almamız gerekiyor. Kalan sakızı dondurmalıyız. Buz torbasını sakızın üstünde on dakika kadar bekletelim. Küt bir bıçak vasıtasıyla sakızı kazıyalım. Kalan sakız kalıntılarını bir çay bardağına bir tatlı kaşığı bulaşık deterjanı koyarak hazırladığımız solüsyondan sürüp diş fırçası vasıtasıyla ovalayalım. Lekenin çıktığını göreceksiniz. . Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak sakız lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan küf lekesi nasıl çıkar?

 • Halım küflendi ne yapabilirim?
 • Tekstil ürünlerinde küflenmeye ne yapılır?
 • Küf lekesi çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Küflenme sorunu genellikle halı yıkamacıların müşteriyi bilinçlendirmemesi sonucu ortaya çıkar. Poşet içersin de evlerimize gelen halıyı poşetinden çıkartmalıyız. Çıkarmadığımız takdir de poşet içersin de kalan halı kötü kokar ve küf olur. Küfü çıkarmak yeni başladıysa kolay ancak halının her yerini küf sardıysa ev ortamında çıkarmak son derece zordur. Ev ortamında yeni başlayan küfü çıkarmak için bir bardak suya bir yemek kaşığı bulaşık deterjanı dökün ve ovalayın. Küf çıkacaktır. Çıkmadığı takdirde bir bardağa dörtte bir oranında çamaşır suyu dökün ve fırça yardımıyla ovalayın. Çıkmaz isi çamaşır suyunu ıslanmış nemli halıya dökün ve yarım saat kadar bekleyin. Ve sonrasında bulaşık deterjanlı solüsyonu halıya uygulayınız lekenin çıktığını göreceksiniz. Dikkat etmemiz gereken çamaşır sulu çözeltiyi uyguladığımız halıyı iyice durulamamız gerekir. Aksi takdirde halı çürüyecektir. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak küf lekesi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan sandalye izi, masa izi nasıl düzeltilir?

 • Halım iz oldu ne yapmalıyım?
 • Halıda oluşan izi çıkartmanın pratik yöntemleri nelerdir?

Halımızın üzerinde masa sandalye olması son derece normaldir. Ancak bunların uzun süre halı üzerinde durması halının ipliklerinin yatmasına neden olmaktadır. Bunu düzeltmekten önce yapılması gerekenler bardak altlığı gibi masa sandalye ayaklarına altlık kullanmaktadır. İzi yok etmekte son derece kolaydır. Yatık yüzeyi su ile nemlendiriyoruz. Ütümüzü ısıtıyoruz ve mevcut yüzeye uyguluyoruz. Daha sonra fırça yardımıyla ipliklerle oynuyoruz. İplikler birkaç dakika içinde düzelmiş olacaktır. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, İnstagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak masa, sandalye izi çıkarma hizmeti vermekteyiz.

Halıdan şarap, rakı, şampanya, votka, tekila, rom, viski, absent, cin, bira lekesi nasıl çıkar?

 • Halıma alkol döküldü ne yapmalıyım?
 • Tekstil ürünlerinde şarap lekesi çıkartma yöntemleri nelerdir?

Kimi zaman istemesek te içeceklerimiz halıya dökülür. Hele ki alkol bazlı içeceklerse bu biraz daha can sıkıcı olabilir. Ev ortamında bu lekeleri çıkarmak bir hayli zordur. Hemen hemen her leke için sizlere tavsiyede bulunduk ancak bu lekelere çok fazla ev ortamında yapılabilecek bir şey yok. İşinin ehli halı yıkamacılarla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Yine de evde denemek isterseniz çıkma ihtimali düşük olsa da deneyebilirsiniz. Öncelik le dökülen alkolü kâğıt havlu vasıtasıyla tampon yaparak halıdan alabildiğimiz kadar alıyoruz. Daha sonrasında bir su bardağına bir tatlı kaşığı bulaşık deterjanı koyup lekeli kısmı ovalıyoruz. Çıkmaz ise selülozik tinerle ovalayabilirsiniz. Kötü kokuyu halıyı havalandırarak geçirebilirsiniz. Vermiş olduğumuz leke çıkarma tavsiyesi sadece makine halısı cinsi halılar içindir, diğer halı cinslerinde olumsuz sonuç alabilirsiniz. Halınızın cinsini halı arkası etiketlerden öğrenebilirsiniz. Halı arkası etiketi kopmuş, deforme olmuş okunmayan halılar için firmamızın iletişim bölümündeki Whastapp, Facebook, Instagram uygulamaları üzerinden resim göndermek suretiyle öğrenebilirsiniz. Köpük Hanım halı yıkama olarak alkol lekeleri çıkarma hizmeti vermekteyiz.